Laif.ee

Karaoke

Karaoke ajaloost

Väidetakse, et Karaoke on sündinud umbes 20 aastat tagasi jaapani linnas Kobe. Aga teise versiooni järgi Karaoke on sündinud alles 1970-tel aastatel Ühendriikides koori ajal Mitch Melnicki eestvedamisel. Viimase versiooni järgi terve publik on vaadanud ekraani peal edasi-tagasi pendeldavat palli järgi lauldes samal ajal koos lauljatega. Väidetakse, et pärast seda jaapanlased võtsid selle käsituse omaks ja tegid sellest kaubandusliku meelelahutuse seaduslukult kutsudes seda Karaoke’ks.
Sellest ajast alates Karaoke on muutunud hästi tuntuks kogu Ida-Aasias. Alates 1980-test aastatest Karaoke populaarsus on eriti kasvanud Kaug-Idas ning hiljem laiali levinud ka Põhja-Ameerika ja kogu Euroopa üle. Tänu LAIF klubile Karaoke on muutunud laialdaselt kättesaadavaks ka Tallinna elanikkele.
Tegelikult, koosneb sõna „karaoke“ kahest sõnast – „Kara“, mis inglise keelest tõlgituna eesti keelde, tähendab „tühi“ ja „Oke“ tähendab „orkester“. Kuna Karaoke lauludes ei ole mingeid vokaale, tervikuna tähendab Karaoke „tühi orkester“. Seaduslikult võib sõna „Karaoke“ leida kõikidest sõnaraamatutest, seal hulgas ka Oxfordi sõnaraamatu viimasest trükist.

Lahtioleku ajad:

E-K. 12.00-22-00

N. 12.00 - 02.00
R.-L.  -  1200 - 0500